Araç içi Telefon Tutucu Seçiminde Dikkat Edilecekler ve Nite Ize


Neredeyse hepimiz araçlarımızı sürerken navigasyon, konuşma veya müzik dinlemek için telefonlarımızı kullanıyoruz. Araç içi telefon tutucular, yolculuğumuzu daha güvenli kılan araçlar ancak uygun olanı bulmak biraz vakit alabilir.

Bu yazıda sizleri Nite Ize firmasının birçok önemli noktayı göz önünde bulundurarak tasarladığı araç içi telefon tutucularıyla tanıştıracağız. Öncelikle bir telefon tutucuda olması gereken özelliklere bakalım:

Telefonu sağlamca tutmalı, ani hızlanma veya sarsıntı durumlarında bile telefonu düşürmemeli ya da çok sarsmamalı. Hem dikey hem yatay olarak kullanılabilmeli, farklı açılara kolayca ayarlanıp, o açıda sabitlenebilmeli.

Telefonunuz ve tutucunuz, bir yandan kolayca görebileceğiniz ve ulaşabileceğiniz, diğer yandan da görüş alanınızı kaplamayacak şekilde monte edilebilmeli.

Telefon tutacağı, telefonunuza boyut, taşıma limitleri ve mıknatıslı bir model seçecekseniz manyetik olarak uygun olmalıdır.

Telefon, telefon tutucuya, sürüş güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde konumlandırılıp, kolayca alınabilmeli. Sürücü, tek elini kullanarak, gözünü yoldan ayırmasına gerek kalmadan, telefonuna erişebilmeli.

Son olarak malzeme kalitesine güvenebilmelisiniz, piyasadaki birçok ürün yorumlarından anlaşıldığı üzere birkaç gün içinde çöpe dönmektedir.

Araç içi Telefon Tutucularda Nite Ize’ın sunduğu ürünler;

İlk olarak piyasaya sürüldüğünde oldukça yüksek sayılarda satılmış olan araç telefon tutucu, Steelie Car Mount Kit .

Steelie Car Mount Kit Araç içi Telefon Tutucu, neodyum mıknatıslar kullanır. Nite Ize Mıknatıslı araç içi telefon tutucularda cihazınıza kesinlikle zarar vermeyen 3M köpük bazlı bant kullanılır ve bant çıkarıldığında hiçbir iz bırakmaz. Piyasadaki ucuz ürünlerden ayrılan en büyük farklarından biri de bu özelliğidir.

Steelie Car Mount Kit, telefonunuza ve aracınızın konsoluna yapıştıracağınız iki parçadan oluşur.  

Konsola 3M VHB bant ile yapıştırılan Steelie Dash Ball- Çelik Başlı Top  

                                       

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3M VHB bant ile telefonunuza yapıştırılacak olan Steelie Small Magnet- Küçük Mıknatıs 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Evet, telefonunuzun arkasında bir yükselti olacak ancak rahatsızlık verecek kadar değil. Hatta çalışırken, yemek yaparken veya topluca bir şey izlemek istediğinizde telefonunuzu, Steelie Pedestal Stand - Masaüstü Standına, buzdolabınızın kapağına, davlumbaza veya metal bir yere sabitlediğinizde bu yükseltiden memnun bile olacaksınız!

Steelie Küçük Mıknatısın ortasında bulunan silikon kısım, cihazınızın konsoldaki çelik başlı topa sabitlenmesini sağlayarak; aracınızın dönüşlerinden, girdiği çukurlardan veya tümseklerden telefon duruşunuzun etkilenmemesini sağlayacaktır.

Steelie Mıknatıslı Telefon Tutucunun ikinci parçası olan Çelik başlı top ise telefonunuzdaki mıknatısın kolay ve sağlamca tutunacağı, telefonunuzu istediğiniz açıda sabitleyeceğiniz parçadır. Telefonunuzu, bu çelik başlı top üzerinde, ister aracı kullananın ister diğer yolcuların görebileceği şekilde, tüm açılarda kolayca konumlandırabilirsiniz.

Steelie Car Mount Kit mıknatıslı telefon tutucuyu; iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone X, Samsung vs. gibi akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konular; Steelie ailesi mıknatıslı telefon tutucu modellerin, yumuşak silikon kılıflara uygulanmaması ve arkası cam olan telefonların bazılarında da köpük bazlı bant sıkı tutunma sağlamadığı için sert kılıf üzerine uygulanarak kullanılması gerekliliğidir.

Ayrıca unutulmamalıdır ki; Samsung gibi telefonlarda kalem ile ekranı kullanma özelliği de mıknatıs teknolojisi kullandığı için, telefon arkasına yapışan küçük mıknatısın yapıştığı alanda kalem etkin olarak kullanılamayacaktır.

Araç içi Telefon Tutucu olarak tasarlanan Steelie Car Mount Kit aynı zamanda adında geçen Steelie ailesinin sadece bir üyesidir. Farklı ürünlerle bir arada kullanılabilmesi de hayatınızı kolaylaştıracak bir diğer özelliği...

Steelie ailesinin diğer ürünlerinden başka bir yazıda bahsedeceğiz.

İkinci olarak bahsedeceğimiz ürün; sık sık araç değiştiren, araç kiralayan ya da araç konsoluna bir şey yapıştırmak istemeyen kişiler için geliştirildi! İstediğiniz arabaya rahatça takacağınız ve kullandıktan sonra çıkarıp farklı bir araca takmak üzere yanınıza alabileceğiniz Steelie Vent Mount Kit :)


Süper Elma © 2023 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır